REKLAMA
Infra
Szelag
Ochrona
START arrow Aktualności
W numerze 7-8/2018 m.in.: -

Kierunki rozwoju miejskich autobusów elektrycznych i hybrydowych na przykładzie pojazdów testowanych podczas Bus Euro Test w Zagrzebiu

Zasilanie liniowe w aspekcie rozwoju branży autobusów elektrycznych

Systemy transportowe dla rowerzystów

Spożycie alkoholu przez kierującego pojazdem jako czynnik ryzyka w transporcie publicznym

Ocena zadowolenia pasażerów z organizacji usług komunikacji miejskiej MPK Kraków

 

Artykuły on-line do nr 12/2017 dostępne w zakładce Do pobrania,

a od 2018 r. na stronie www.ceref.pl

 

 

Instytut Naukowo-Wydawniczy SPATIUM sp. z o.o. ul. 25 Czerwca 68 26-600 Radom tel.: +48 48 369 80 74 fax.: +48 48 369 80 75 wydawnictwo@inw-spatium.pl http://inw-spatium.pl

Aktualności
Premiera pierwszego na świecie autobusu elektrycznego do poboru krwi

 

Unikatowy na skalę światową autobus elektryczny do poboru krwi – Solaris Urbino 8,9 LE electric – został zaprezentowany w Katowicach. To pierwszy z 2 tego typu pojazdów zamówionych przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Katowicach. Autobus już w dniu premiery otrzymał nagrodę Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji. Pierwszy całkowicie bezemisyjny autobus, służący jako mobilna stacja krwiodawstwa, został oficjalnie zaprezentowany podczas obchodów 70-lecia istnienia RCKiK w Katowicach. Pojazd ten został zbudowany na bazie Solarisa Urbino 8,9 LE electric – modelu, który otworzył portfolio ekologicznych, napędzanych energią elektryczną, pojazdów podpoznańskiego producenta autobusów.

 

Czytaj całość...
Komisja Ruchu i Systemów Elektronicznych IGKM w firmie PIXEL

 

W tym roku przypadła 130. rocznica uruchomienia komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. Obchody jubileuszu odbyły się 2 czerwca, a organizatorzy widowiskowo przybliżyli mieszkańcom istotę swojej pracy. Zorganizowano m.in. wystawę zabytkowych autobusów oraz taboru tramwajowego, a następnie przeprowadzono przez miasto paradę pojazdów, których marki (takie jak Jelcz, San, Autosan, Ikarus, Mercedes, Solaris, Volvo, Solbus) na stałe wpisały się w historię komunikacji miejskiej w Bydgoszczy.

 

Czytaj całość...
Inauguracja najdłuższego przegubowca MPK w Radomiu

 

Najdłuższy w historii radomskiego MPK autobus przegubowy MAN Lion’s City GL (18,75 m) mogący jednorazowo przewieźć 157 osób, w tym 45 na miejscach siedzących, zainaugurował w sierpniu regularną obsługę pasażerów. Kursuje on wymienne na najbardziej obciążonych liniach miejskich, tj. 4, 7, 9 i 17. Zaletą przegubowca, poza pojemnością, jest pięcioro szerokich, dwuskrzydłowych drzwi, ułatwiających sprawny przepływ dużej liczby pasażerów i skrócenie postojów na przystankach. Pojazd jest w pełni klimatyzowany, niskopodłogowy, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażony w monitoring, system Radomskiej Karty Miejskiej oraz tzw. ciepły przycisk. Płynną jazdę zapewnia automatyczna skrzynia biegów, zaś jednostka napędowa, o mocy 360 KM, spełnia normę emisji spalin Euro 6.

 

Czytaj całość...
Elektryczne autobusy Volvo z Wrocławia do Uddevalla

 

Volvo Buses otrzymało zamówienie na 4 elektryczne autobusy Volvo 7900 od firm transportowych Bivab i Uddevalla Omnibus dla miasta Uddevalla w zachodniej Szwecji. Autobusy hybrydowe Volvo jeżdżą po mieście Uddevalla już od 2014 r. Nowe elektryczne autobusy zostaną wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo. Na ulicach Udevalli pojawią się latem przyszłego roku. Autobusy zostaną sprzedane w formie kompletnego rozwiązania „pod klucz”, a Volvo zadba o serwis i konserwację zarówno pojazdów, jak i ich akumulatorów po stałych miesięcznych kosztach.

 

Czytaj całość...
Kolejne autobusy elektryczne Solaris jadą do Berlina

 

Berlińska spółka transportu publicznego BVG zdecydowała się skorzystać z wieloletniego doświadczenia Solarisa w produkcji autobusów elektrycznych i zamówiła 15 bezemisyjnych pojazdów o długości 12 m. Do niemieckiej stolicy trafią one w 2019 r. Zamówione przez BVG pojazdy to te same, które w 2017 r. zdobyły nagrodę Bus of the Year – Solaris Urbino 12 electric. W Berlinie od kilku lat jeździ już 5 autobusów elektrycznych Solaris, natomiast dzięki nowemu zamówieniu dołączy do nich kolejnych 15 bezemisyjnych pojazdów z logo zielonego jamnika.

 

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 9 z 49
REKLAMA
TransExpo 2018
Silesia
Clicktrans